Dr. Mesut ÖZARSLAN

Genel Müdür

1976 yılında Sivas’ta doğdu. İlköğretim ve liseyi Sivas’ta tamamladı. Üniversite lisans eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak, aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği Bölümü Geoteknik Anabilim Dalı’nda akademik kadroda görevler alıp, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında geoteknik ve deprem konularında birçok makaleye imza atarak akademik hayatını devam ettirmiştir.

Üniversitedeki akademik görevini kendi isteğiyle bırakarak, 2002 senesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nda Uzman olarak başladığı kamu hayatı boyunca değişik kademelerde yönetici olarak görevlerde bulunmuştur. Bu görevleri devam ederken 2005 yılında meydana gelen Pakistan Depremi’nin ardından Başbakanlık tarafından koordinatör olarak yurtdışına görevlendirilip, deprem bölgesi olan “Azad Jammu Kachmir Eyaleti” nin tamamında ülkemiz adına başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Daha sonrasında kendisinin kurmuş olduğu firmalar ile yurtiçi ve yurtdışında inşaat mühendisliği alanlarında altyapı, üstyapı ve zemin iyileştirmeleri alanlarında hizmetler sunmuştur. Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği ile İnşaat Mühendisleri Odası Üyesidir.

Mevcutta Ankara Büyükşehir Belediyesi PORTAŞ Genel Müdürü olarak göreve devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.